Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Bezpečnostné požiadavky pre ostatné stroje používané v rastlinnej výrobe

26.2.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Elevátorom alebo dopravnými pásmi sa prísne zakazuje dopravovať osoby alebo náradie na stoh a zo stohu. So stohovacím elevátorom  môžu  pracovať len osoby nad 18 rokov a o nebezpečenstve úrazu riadne poučené.

Zdvíhací automat pri preprave pluhu treba zabezpečiť tak, aby sa pluh nedostal do pracovnej polohy. Na pluhoch nesmie nikto stáť pri ich preprave, dvíhaní, spúšťaní a počas orby. Pluhy sa nesmú nastavovať a regulovať počas jazdy. Pri výmene čepelí treba traktor odpojiť od pluhu a pluh zabezpečiť proti klesnutiu. Ak je pluh pripojený na hydraulické ústrojenstvo traktora, nevyžaduje sa odpojenie pluhu od traktora, avšak pluh treba pri zdvihnutí riadne podložiť a zabezpečiť proti klesnutiu. Pri práci sa zakazuje zdržiavať v priestore pred bránami, kypričmi, diskovými podmietačmi a zaťažovať ich stúpaním alebo sadaním na ne.

Sejací stroj ak je pripojený za traktorom, opravovať je ho možné len v čase kľudu stroja. Traktorista môže traktor a sejací agregát uviesť do pohybu len na pokyn pracovníkov, ktorí sejačky obsluhujú. Zadná časť sejacieho stroja musí byť opatrená červenými odrazovými sklami. Prepravovať zásoby sadiva na pracovných plošinách stroja a závesoch sa zakazuje.

Pri manipulácii v zásobníku zemiakov

 
 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: